KONFERENCIÁK/MŰHELYEK

Múzeumok turisztikai hasznosítása /Konferencia
[ 2008-12-06 ]

Letölthető előadások:

Dr. Sepseyné dr. Vígh Annamária, OKM Közgyűjteményi Főosztály: Mit jelent a múzeumok számára a Kulturális Turizmus Éve?
Kiss Kornélia, Turizmus Zrt.:  „Kultúrafogyasztók – Kultúrát népszerűsítők" Kik, miért jönnek? Milyen kulturális termékeket „fogyasztanak"?
A Vendégbarát Múzeum díj története és tapasztalatai
Puczkó László:  Múzeumok, turisták és vonzerők
Pljesovszky Gabriella, Szépművészeti Múzeum: Turisták a Szépművészeti Múzeumban Mire predesztinál a helyszín?
Babolcsi Andrea, Jósa András Múzeum: Múzeumok szekere a turizmus útján (Fókuszban: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)
Gócsáné Móró Csilla, Blaskovich Múzeum, Tápiószele: Egy kis múzeum lépésváltása? - turisztikai adottságok, lehetőségek a tápiószelei Blaskovich Múzeumnál
Tillai Gábor, Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága: A Világörökségtől Európa Kulturális Fővárosáig (Baranyai helyzetkép)
Szommer Ildikó, Savaria Történelmi Karnevál:   „Csináljuk a fesztivált!(?)" Csinálják, vagy csak elszenvedik a múzeumok a fesztiválokat?

A szekciók beszámolói – ajánlások:

Dr. Deme Péter - Kulturális Örökségvédelmi Hivatal Társadalmi Kapcsolatok Főosztálya Múzeum - termék - marketing (Kulturális útvonalak, múzeumunk térképre és programba kerülésének lehetőségei)
Dr. Rátz Tamara, Kodolányi János Főiskola, Turisztikai Intézet Elvárások és valóság (Megfelelnek-e magyar múzeumok a turisták elvárásainak? Mik az ő elvárásaik, igényeik? Felkészültek vagyunk- e ’nagy mennyiségű’ turistára? Akarunk-e még többet?)
Szommer Ildikó – Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága Mégis kinek az érdeke? (Helyi lakosok érdeke vs. a látogatók és turisták érdekei. Kulturális intézmények rendezvényei: együtt vagy egymás ellen?)

A műhelymunkák és konferenciák részei az Alapítvány "Több szem...avagy a Múzeumok nagyobb társadalmi szerepvállalása" című projektjének, amely az EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus és az Ökotárs Alapítvány és partnerei támogatásával valósul meg.
Szélesség:1432Magasság:1135       Szélesség:591Magasság:726            Szélesség:1876Magasság:1163