SZAKEMBERCSERÉK

Szakembercserék és egyéb utazási támogatások

A Grundtvig "CETAID (Community Exhibitions as Tools for Adults Individual Development" c. projekt keretében támogatottak:

2013. szeptember - Olaszország:
Babolcsi Andrea, Jósa András Múzeum
Havasi Bálint, Balatoni Múzeum
Kovács Péter, Balatoni Múzeum
Limbacherné Lengyel Ágnes, Palóc Múzeum
Limbacher Gábor, Laczkó Dezső Múzeum
Molnár Jenő, Laczkó Dezső Múzeum

2013. február - Portugália
Tóth Helga, MKVM
Pásztor Andrea, Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága

2012. november - (UK) Manchester-London:
Tóth Helga, MKVM
Pásztor Andrea, Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága

A Grundtvig "Museums Literacy" (Alacsony végzettségű látogatók a múzeumokban) c. projektje keretében támogatottak:

Czár Katalin, Budapest - Forró Katalin, Vác - Gárdon Kornélia, Budapest - Havasi Bálint, Keszthely - Kiss Imre, Budapest - Kovács Zsuzsanna, Zalaegerszeg - Méri Edina, Pápa: 2010. június - Bolzano

Babolcsi Andrea, Nyíregyháza: 2009. február - Torinó és 2009. november - Manchester

Tillai Gábor, Pécs: 2009. november - Manchester

A Grundtvig "Museums as Places for Intercultural Dialogue (MAP for ID)" (Kultúrák közötti párbeszéd a múzeumokban c. projektje keretében támogatott:

Tóth Helga, MKVM, Budapest: 2009. október - Madrid

Ösztöndíjasaink a British Council támogatásával:

A "Design as Interpretation" mesterkurzusra kiutazó támogatottjaink:

Batári Zsuzsanna, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre

Bihary Sarolta, Narmer Stúdió

Kemény Gyula, Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest - részleges támogatás

Mihalkov György, Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest

Urbán Zsuzsanna, Tragor Ignác Múzeum, Vác

2005

Juhász Litza, Szépművészeti Múzeum - Chloe Bird, Granger Museum and Brent Archaives, London /Közönségfejlesztés (családok)

Kiss Imre, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum - Alisdair Wilson, South Shields Museums / A közösség bevonása a múzeum munkájába

Nyeste Mária/Fodor Andrea, Nagytétényi Kastélymúzeum  -  Lisa Jeffries, The Bowes Museum /Közönségfejlesztés (családok)

Juhászné Szepesy Beatrix, Ferenczy Múzeum, PMMI - Simon Woolley, Beamish Open Air Museum / Közönségfejlesztés (családok és tinédzserek)

2004

Birkás Éva, Szépművészeti Múzeum - Jon Price, Northumberland University /Közönségfejlesztés - Live interpretation

Urbán Zsuzsanna, Tragor Ignác Múzeum, Vác - Jo Cunningham, Sunderland Museums / A közösség bevonása a múzeum munkájába